Podkamień koło Brodów

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 5

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 609
-> Najnowszy użytkownik: JakubWezyk

Ostatnio Widziani

JakubWezyk
02:01:40
krystian krystian
07:32:11
harry harry
07:55:32
swietojanski
5 dni
IwonaMarPaw
1 tydzień

Statystyki

Zdjęć w galerii: 1757
Artykułów: 377
Newsów: 250
Komentarzy: 1438
Postów na forum: 891
Użytkowników: 610

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05-03-2020 05:38
Album: Dokumenty. Ciekawe skany "podkamienieckich" dok. W. Bieżana: tutaj.

11-05-2013 15:04
Dzięki dostępowi do ksiąg udało się rozpoznać nagrobek Małgorzaty Piątkowskiej oraz Jana i Anny Pleszczuk, Wandy Szymborskiej i Antoniny Szmigielskiej.

20-08-2012 13:21
Indeksy uzupełnione zostały o śluby osób o nazwiskach na literę "T" z lat 1785-1942

09-08-2012 16:26
Uzupełniłem o kolejną notkę z gazety artykuł "O Podkamieniu w prasie"

29-07-2012 12:58
Poprawiłem plan cmentarza - szkoda, że nikt nie zwrócił mi uwagi na błędy na tej stronie.

14-06-2012 14:16
Dzień dobry. Mam naimię Serhij. Jestem z Ukrainy. Na tej stronie internetowej w Liście zamordowanych w Podkamieniu w klasztorze osób znalazłem informację o bracie mojego pra-pradziadka Andrzeja Juzwy.

18-03-2012 20:59
Wizualnie poprawiłem plan Podkamienia: http://www.podkam.
..?page_id=9

24-02-2012 18:50
Przybyło kilka wierszy w dziale "Wiersze i proza".

01-03-2010 18:37
Wzorem strony http://www.olejow.
pl
będę zamieszczał genealogie rodów z Podkamienia, (dostęp dla grupy "Genealogia". Aby przynależeć należy wyrazić taka chęć

01-02-2010 23:22
Poprawiłem trochę listę pomordowanych - ułożona została wg miejsca mordu.

Ankieta


Pamiętaj - Ty też możesz pomóc!!
Wypełnij i wyślij ankietę dot. pomordowanych.
ANKIETA

Stowarzyszenie


A czy Ty zapisałeś/-aś się już do Stowarzyszenia Kresowego Podkamień?
DEKLARACJA

Ankieta

Chciałbym/Chciałabym w najbliższym czasie odwiedzić Podkamień i okolice

TAK
TAK
94% [15 głosów]

NIE
NIE
6% [1 głos]

Ogółem głosów: 16
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 05/07/2021 13:23

Archiwum ankiet

Identyfikacja


Identyfikacja osób

Genealogia


Genealogia Podkamienia

Księgi metrykalne


Księgi metrykalne

I Kataster


Kataster józefiński

II Kataster


Kataster franciszkański

Ostatnie komentarze

Top komentatorzy

Ostatnie zdjęcia

Najczęściej

Najczęściej oglądane:
Liczba obejrzeń: 12,755
Wielki Kamień
Liczba obejrzeń: 11,853
Figurka na nagrobku
Najczęściej komentowane:
Liczba komentarzy: 11
Ułani
Liczba komentarzy: 10
Figura Chrystusa
Najczęściej oceniane:
Liczba ocen: 4
Średnia: 5.00
Na tle pomnika
Liczba ocen: 3
Średnia: 5.00
Klasztor

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Podkamień koło Brodów musisz się zarejestrować.

Warto tam zajrzeć

Zobacz temat

 Drukuj temat
Onyszczuk - poszukuję informacji
Iwona Przeplaska
Bardzo dziękuję za odpowiedz, o tym że Maria Erbe i Paweł byli rodzicami Honoraty wiem.Niestety na tym moja wiedza się kończy.Nie mogę tego nazwiska zlokalizować. Można by sądzić iż rodzina Erbe pochodzi z osadników, ale i tam się nie dokopałam żadnych wskazówek.
Serdecznie pozdrawiam
Iwona Przeplaska
 
bajora13
Na zdjęciu które Pani zamieściła rozpoznałem część osób, reszta później po konsultacjach.Smile
 
Iwona Przeplaska
Czy rozpoznał Pan może kobietę siedząca w prawym dolnym rogu zdjęcia. Nie wiem kto to jest, resztę sportretowanych rozpoznałam. Kłopot jest jeszcze z dziećmi. Dwójka najmłodszych to na pewno dzieci małżeństwa Karasiów, czyli Franciszki Karaś/z domu Onyszczuk /i jej męża, którego imienia nie znam.
Pozdrawiam
Iwona Przeplaska
 
bajora13
Właśnie o te osoby, siedzące na pierwszym planie, będziemy się konsultować, czyli kobieta z mandoliną i ta po prawej stronie nie wiemy kto to jest, mam nadzieję że córka Michała Twardochleba, jeszcze żyjąca Maria będzie te osoby znała, jest to ostatnia osoba w rodzinie która urodziła się w Podkamieniu.
 
bajora13
Jęsli chodzi o rodzinę Karaś to imienia męża Franciszki nie znamy, wiemy że zaginął w ZSRR w czasie wojny, ciotka Franka wydostała się z dziećmy z ZSRR i osiadła w Anglii gdzie zmarła. Miałem okazję ją poznać gdy przyjechała z wizytą do swojej siostry Anny Kula ( Rozalia już wtedy nie żyła). Być może ta osoba po prawej stronie na zdjęciu to właśnie ona, jeśli na zdjęciu sa jej dzieci. Jeśli chodzi o małżeństwa Piotra Onyszczuka, to był on trzykrotnie żonaty. Pierwsza to Anna (na tym zdjęciu), miał z nią dzieci, między innymi Feliksa i Janinę, druga Katarzyna, nic więcej o niej nie wiemy, trzecia Bronisława miał z nią syna Władysława. Trudno znaleźć informacje na temat tej gałęzi rodziny bo spora część jej już zmarła.
 
dagmara
Mąż Franciszki miał na imię Jan (pisałam o ich losach w temacie ,,Ofiary NKWD"Wink.
Również pierwszy mąż Rozalii to Jan, o nim wiem tylko tyle, ,że będąc żołnierzem zaginął gdzieś na froncie. Podobno miał brata który mieszkał koło Szerokiej Studni.
Córeczka Rozalii i Andrzeja która utopiła się w ,,gliniszcze" to Albina- zwano ją Binka.
 
bajora13
Droga Pani Dagmaro bardzo serdecznie dziękuję za te informacje, od dłuższego czasu ich poszukiwałem ale bezskutecznie. Pozdrawiam
 
Iwona Przeplaska
Wracając do zdjęcia, Ciotka Franka, bo tak się o niej u nas w domu mówiło, to osoba stojąca w ostatnim rzędzie 4 od prawej strony, 5 to jej mąż Karaś, 6 to moja Babcia Genowefa Potasz córka Hornoraty. Osoba z mandoliną z przodu to Julia Potasz, córka Genowefy a wnuczka Honoraty.Tak więc na pewno dziewczyna po prawej stronie zdjęcia jest mi nie znana zupełnie.Resztę osób rozpoznała moja mama bo to jest jej najbliższa rodzina a Julia była jej siostrą.
Pozdrawiam
 
bajora13
Czyli prawie już wiemy wszystko, czy rodzina Potasz nie mieszkała w Poznaniu ?
 
Iwona Przeplaska
Julia Potasz/Dubas/ już jako wdowa z ojcem Józefem.Tam zmarła.
 
bajora13
Wracam jeszcze do zdjecia kim są: kobieta stająca jako pierwsza z prawej i męższczyzna obok niej stojący czyli drugi z prawej (chłopców pomijam) oraz osoba trzecia z lewej ta między Piotrem Onyszczukiem i Andrzejem Pawlukiem
 
Iwona Przeplaska
Pierwsza z prawej strony stoi Julia Onyszczuk,siostra mojej Babki a zatem i Rozalii Onyszczuk, obok stoi jej mąż którego imienia nie znam.Zresztą ani o Julii ani o jej mężu nic mi nie wiadomo.Nie mam pojęcia o jej losach wojennych i powojennych.
Natomiast kobieta stojąca pomiędzy Piotrem i Andrzejem Pawlukiem to Rozalia/ wtedy już Pawlukowa/.
 
Iwona Przeplaska
Podobno Piotr Onyszczuk miał jeszcze syna Tadeusza.Może to jest syn z drugiego małżeństwa.
 
bajora13
Tak miał, całkiem o nim zapomniałem, no ale że kuzyn Zdzichu (syn Izydory Pawluk) ani ja naszej babci nie poznaliśmy no wstyd, ale na usprawiedliwienie muszę powiedzieć że pamiętam ją już jako osobę starszą.
 
Iwona Przeplaska
Tak bywa, a czy masz może jakieś zdjęcie Honoraty Onyszczuk ale nie babuszki tylko młodszej lub całkiem młodej,jestem strasznie ciekawa jak wyglądała.U mnie w domu są tylko zdjęcia powojenne, no i to z 1933 r. A na nich jest już staruszką.
 
bajora13
Właśnie się przymierzam do "otwarcia" domowego archiwum, a poza tym jak będę w Krzyżu to przejrzymy z kuzynem wszystkie dostępne archiwa rodzinne i poskanuję te zdjęcia które warto mieć. Lucjan może mieć całkiem ciekawe zdjęcia, bo wujek Władysław był zapalonym fotografem.
 
Iwona Przeplaska
Bardzo się cieszę, a kiedy się wybierasz do Krzyża?
 
bajora13
Prawdopodobnie druga połowa lipca, wcześniej nie mogę.Smile
 
Olimpiam
Witam wszystkich z wątku:-) Jestem.wnuczką Szczepana Węglińskiego syna Antoniny Swietojanskiej i Podkamienia. Naszymi wspólnym przodkani byli Paweł Świętojański i Marian Erbe. Honorata Onyszczuk była ciotka Antoniny Weglinskiej choć były w zbliżonym wieku.Rodzina dziadka po wojnie utrzymywała kontakty z częścią dzieci Honoraty z Krzyża i Kędzierzyna Koźle oraz ze Stargardu gdzie mieszkamy my potomkowie Antoniny oraz wnuki Anny Kuli. Ja sama pamietam z dzieciństwa ciocia Anne Kula ( umarła w 1988 roku) byłam też z dziadkami w Krzyżu. Wspominana przez was Franciszka Karaś podczas pobytu w Polsce odwiedzała też razem ze swoim synem rodzinę w Stargadzie.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.18
13,494,078 unikalne wizyty