Podkamień koło Brodów

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 601
-> Najnowszy użytkownik: Kania2025

Ostatnio Widziani

harry harry
1 dzień
Grzes
1 dzień
swietojanski
5 dni
giardeto
6 dni
robert1942
6 dni

Statystyki

Zdjęć w galerii: 1754
Artykułów: 376
Newsów: 247
Komentarzy: 1432
Postów na forum: 886
Użytkowników: 601

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05-03-2020 05:38
Album: Dokumenty. Ciekawe skany "podkamienieckich" dok. W. Bieżana: tutaj.

11-05-2013 15:04
Dzięki dostępowi do ksiąg udało się rozpoznać nagrobek Małgorzaty Piątkowskiej oraz Jana i Anny Pleszczuk, Wandy Szymborskiej i Antoniny Szmigielskiej.

20-08-2012 13:21
Indeksy uzupełnione zostały o śluby osób o nazwiskach na literę "T" z lat 1785-1942

09-08-2012 16:26
Uzupełniłem o kolejną notkę z gazety artykuł "O Podkamieniu w prasie"

29-07-2012 12:58
Poprawiłem plan cmentarza - szkoda, że nikt nie zwrócił mi uwagi na błędy na tej stronie.

14-06-2012 14:16
Dzień dobry. Mam naimię Serhij. Jestem z Ukrainy. Na tej stronie internetowej w Liście zamordowanych w Podkamieniu w klasztorze osób znalazłem informację o bracie mojego pra-pradziadka Andrzeja Juzwy.

18-03-2012 20:59
Wizualnie poprawiłem plan Podkamienia: http://www.podkam.
..?page_id=9

24-02-2012 18:50
Przybyło kilka wierszy w dziale "Wiersze i proza".

01-03-2010 18:37
Wzorem strony http://www.olejow.
pl
będę zamieszczał genealogie rodów z Podkamienia, (dostęp dla grupy "Genealogia". Aby przynależeć należy wyrazić taka chęć

01-02-2010 23:22
Poprawiłem trochę listę pomordowanych - ułożona została wg miejsca mordu.

Ankieta


Pamiętaj - Ty też możesz pomóc!!
Wypełnij i wyślij ankietę dot. pomordowanych.
ANKIETA

Stowarzyszenie


A czy Ty zapisałeś/-aś się już do Stowarzyszenia Kresowego Podkamień?
DEKLARACJA

Ankieta

Chciałbym/Chciałabym w najbliższym czasie odwiedzić Podkamień i okolice

TAK
TAK
100% [12 głosów]

NIE
NIE
0% [0 głosów]

Ogółem głosów: 12
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 05/07/2021 13:23

Archiwum ankiet

Identyfikacja


Identyfikacja osób

Genealogia


Genealogia Podkamienia

Księgi metrykalne


Księgi metrykalne

I Kataster


Kataster józefiński

II Kataster


Kataster franciszkański

Ostatnie komentarze

Top komentatorzy

Ostatnie zdjęcia

Najczęściej

Najczęściej oglądane:
Liczba obejrzeń: 12,171
Wielki Kamień
Liczba obejrzeń: 11,311
Figurka na nagrobku
Najczęściej komentowane:
Liczba komentarzy: 11
Ułani
Liczba komentarzy: 10
Figura Chrystusa
Najczęściej oceniane:
Liczba ocen: 4
Średnia: 5.00
Na tle pomnika
Liczba ocen: 3
Średnia: 5.00
Klasztor

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Podkamień koło Brodów musisz się zarejestrować.

Warto tam zajrzeć

Spotkanie Kresowiaków

25 marca w Starostwie Powiatowym w Wołowie odbyło się spotkanie okolicznościowe, upamiętniające krwawą pacyfikację ludności polskiej na Kresach Wschodnich. Gościem specjalnym uroczystości był ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
Obszerne sprawozdanie znajduje się tutaj:
http://powiatwolowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=480&Itemid=59Zmiana haseł

Ponieważ ostatnio odwiedziła nas osoba, dla której niszczenie jest chyba jedynym celem w życiu mieliśmy na stronie niezły galimatias. Krótko mówiąc zostały złamane zabezpieczenia i niestety strona została uszkodzona przez hackera. Teraz po wgraniu kilku tzw. łatek sytuacja uległa poprawie i miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie nic takiego nas już nie spotka (a jeszcze lepiej gdyby wcale to nas nie spotkało).
W każdym razie hacker wszedł w posiadanie haseł każdego z nas do tej strony, co oznacza, że mógłby się teoretycznie zalogować na każdym koncie i narobić w Waszym imieniu szkód, dlatego też każde konto zostało zablokowane. Odblokuję je dopiero po otrzymaniu maila od Państwa, że jesteście gotowi zmienić hasło (warunek konieczny!). W odpowiedzi dostaniecie Państwo maila ode mnie z podanym terminem odblokowania konta.

Jak zmienić hasło?
Najpierw należy napisać do mnie, że chcecie dokonać zmiany hasła podając w mailu swój login na stronie, dopiero wtedy ja odblokuję Wasze konto. Po zalogowaniu się, w górnym rogu ukazuje się nowe okno z linkiem "Edytuj profil". Klikamy w niego i otwiera się nasz profil - wypełniamy trzy pola - "Obecne hasło użytkownika", "Nowe hasło użytkownika", "Potwierdź hasło użytkownika". Proszę się nie obawiać, jeśli po zmianie hasła, zostaniecie automatycznie wylogowani, to normalna procedura, zaraz potem można się zalogować na nowe hasło.

Prace porządkowe

Prezes stowarzyszenia "Podkamień" Henryk Bajewicz zaproponował w tym roku kontynuację prac porządkowych na cmentarzu w Podkamieniu. Zwracam się wobec tego w jego imieniu z zapytaniem o to czy jest ktoś chętny do wyjazdu w końcu lipca lub na początku sierpniu (dokładny termin do wspólnego ustalenia), bardzo prosimy się nad tym poważnie zastanowić i dać znać najpóźniej do końca maja. Wyjazd będzie miał sens jeśli zbierze się co najmniej 10 osob chętnych.


Zaproszenie

Niniejszym mamy zaszczyt zaprosić na spotkanie dwóch bliskich sobie Stowarzyszeń: Huta Pieniacka i Podkamień. Spotkanie odbędzie się w dniu 25 marca br. o godz.14.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wołowie.
Po raz kolejny korzystać będziemy z gościnności Starosty za co serdecznie mu dziękujemy. Swój udział potwierdził ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski z prelekcją: "Ludobójstwo na Tarnopolszczyźnie". Przewidziana jest promocja książki księdza Isakowicza - "Przemilczane ludobójstwo na Kresach".
Proponujemy prezentację na temat Podkamienia i okolic: filmy, fotografie itp. a także wymianę doświadczeń, poglądów oraz wspomnienia mieszkańców Podkamienia i Huty Pieniackiej.

Więcej informacji:
Harry

Stowarzyszenie Kresowe Podkamień

Deklaracja

Wypełnione druki deklaracji prosimy nadsyłać pocztą zwykłą na adres siedziby Stowarzyszenia wskazany na deklaracji.

Druk deklaracji do pobrania – tutaj .

Uchwałą Walnego Zgromadzenia członków Stowarzyszenia Kresowego Podkamień z dnia 28 lutego 2009 składka członkowska została ustalona na kwotę minimum 30 zł/rok.

Oznacza to, że składka jest praktycznie uznaniowa – określono tylko jej minimalną kwotę.

Henryk Bajewicz

Lista pomordowanych i ankieta

Dziś scaliłem wszystkie listy pomordowanych jakie mamy w posiadaniu. Wiem, że niestety są to dane szczątkowe i dość niedokładne, dlatego też stworzyłem ankietę, która w zamierzeniu ma pomóc dość dokładnie określić liczbę mieszkańców Podkamienia i okolicznych wsi, którzy ponieśli śmierć z rąk ukraińskich bojówek w latach 1943-45. Mam nadzieję, że może przynajmniej ta inicjatywa spotka się z szerszym odzewem.
Lista pomordowanych na dzień dzisiejszy do zobaczenia --> tutaj.
Ankieta do pobrania --> tutaj.
Proszę ją odsyłać na mój adres mailowy.

PS. W ciągu 3 ostatnich dni na moją prośbę odpowiedziały 2 (słownie - dwie) osoby, ze 121, które rejestrując się na stronie wskazały na swoje pochodzenie związane z Podkamieniem. Rozumiem, że nie wszyscy odebrali maile, rozumiem też, że być może nie wszyscy są zainteresowani tematem. Nie uwierzę jednak w to, że tylko dwie osoby mają kogoś w rodzinie, kto zginał w tamtym czasie. Jest mi po prostu przykro, że na każdą akcję, która nie wymagania ruszania się z domu (ba, nawet sprzed komputera) jest tak nikły odzew. Niestety większość z nas nastawia się chyba tylko na branie, a nie dawanie od siebie. Zdaję sobie sprawę, że piszę te słowa na próżno, bo wskazywałem już ten problem niejednokrotnie, ale jak widać bez większego echa.
Ta akcja miała na celu ustalenie ostatecznej listy pomordowanych mieszkańców Podkamienia i okolic, określenie miejsca ich pochówku i wreszcie miała też być jedną z podstaw zwrócenia sie do Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa o upamiętnienie miejsca pochówku odpowiednim pomnikiem.
W każdym razie dziękuję za zainteresowanie Panom Henrykowi i Czesławowi i obiecuję, że już nie będę zawracał głowy niepotrzebnymi sprawami.

Dziś (22.02.09) zebrałem już całe 5 ankiet, tak więc dziękuję za zainteresowanie użytkownikom:
- harry
- UNGER
- ariadna
- swietojanski
- zosia

Msza

Zaproszenie

Zostawiajmy po sobie dobre imię i trwałą pamięć wśród śmiertelnych, aby życie nasze nie przeszło nadaremnie.
(Leonardo da Vinci)


Kresowiacy, potomkowie i sympatycy

Pragniemy przeszłość ocalić od zapomnienia. Któż, jeśli nie my, będzie pamiętać o tych, którzy dali nam życie, wpoili zasady etyczne, nauczyli miłości do ojczyzny i szacunku dla przeszłości. Podkamień to dla wielu mieszkańców Polski miejscowość, z której czerpiemy swe korzenie rodowe. Niektórzy nasi krewni żyją tam do dziś i każdy gest pamięci z naszej strony jest dla nich potwierdzeniem sensu zasad etyki, którym pozostajemy wierni. Poznajmy się, odnówmy więzi naszych przodków!
Stowarzyszenie Kresowe PODKAMIEŃ zaprasza na spotkanie wszystkich, którym bliska jest tradycja przodków zamieszkujących przed laty tamte tereny. Spotkanie odbędzie się dnia 28 lutego 2009 roku o godzinie 15.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wołowie, które użyczyło nam swojej gościny.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym zależy na ocaleniu od zapomnienia naszej przeszłości, tradycji, pamięci.

Zarząd

Zawieszenie działalności

Ponieważ od jakiegoś czasu niemal wszystkie osoby rejestrujące się na stronie, nie odpowiadają na maile, a korzystają pełnymi garściami z zasobów, nic nie dając od siebie, co więcej mają pretensje o to, że są pytane o cel wizyty, postanowiłem na jakiś czas zamknąć witrynę. Nie wiem jak długo to potrwa, tydzień, miesiąc, rok? Niestety nie widzę żadnych dalszych możliwości rozwoju strony, gdzieś tak od połowy roku trwa tu nieustający marazm. Wszystkim tym, którzy wspierali nas swoimi materiałami tekstowym, zdjęciami jak i dobrym słowem - pragnę gorąco podziękować. Do zobaczenia w sieci.

Admin
Wygenerowano w sekund: 0.17
12,626,086 unikalne wizyty