Podkamień koło Brodów

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 3

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 509
-> Najnowszy użytkownik: BArek2

Ostatnio Widziani

krystian krystian
18:55:06
kacha
21:09:38
harry harry
1 dzień
damian_kusmierz
1 dzień
robert1942
1 dzień
swietojanski
2 dni
Stanislaw1934
2 dni
ariadna
3 dni
Dorota Rybicka
4 dni
Liana
5 dni

Statystyki

Zdjęć w galerii: 1545
Artykułów: 313
Newsów: 161
Komentarzy: 1192
Postów na forum: 739
Użytkowników: 509

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

11-05-2013 15:04
Dzięki dostępowi do ksiąg udało się rozpoznać nagrobek Małgorzaty Piątkowskiej oraz Jana i Anny Pleszczuk, Wandy Szymborskiej i Antoniny Szmigielskiej.

20-08-2012 13:21
Indeksy uzupełnione zostały o śluby osób o nazwiskach na literę "T" z lat 1785-1942

09-08-2012 16:26
Uzupełniłem o kolejną notkę z gazety artykuł "O Podkamieniu w prasie"

29-07-2012 12:58
Poprawiłem plan cmentarza - szkoda, że nikt nie zwrócił mi uwagi na błędy na tej stronie.

14-06-2012 14:16
Dzień dobry. Mam naimię Serhij. Jestem z Ukrainy. Na tej stronie internetowej w Liście zamordowanych w Podkamieniu w klasztorze osób znalazłem informację o bracie mojego pra-pradziadka Andrzeja Juzwy.

18-03-2012 20:59
Wizualnie poprawiłem plan Podkamienia: http://www.podkam.
..?page_id=9

24-02-2012 18:50
Przybyło kilka wierszy w dziale "Wiersze i proza".

01-03-2010 18:37
Wzorem strony http://www.olejow.
pl
będę zamieszczał genealogie rodów z Podkamienia, (dostęp dla grupy "Genealogia". Aby przynależeć należy wyrazić taka chęć

01-02-2010 23:22
Poprawiłem trochę listę pomordowanych - ułożona została wg miejsca mordu.

31-12-2009 15:14
Pozdrowienia Noworoczne dla użytkowników i gości strony Podkamienia, życzą administratorzy www.olejow.pl www.milno.pl

Ankieta


Pamiętaj - Ty też możesz pomóc!!
Wypełnij i wyślij ankietę dot. pomordowanych.
ANKIETA

Stowarzyszenie


A czy Ty zapisałeś/-aś się już do Stowarzyszenia Kresowego Podkamień?
DEKLARACJA

Ankieta

Indeks ślubów na jakie litery ma zostać opublikowany jako następny?

C-D
C-D
9% [2 głosy]

G
G
5% [1 głos]

H
H
5% [1 głos]

I-J
I-J
5% [1 głos]

K
K
9% [2 głosy]

L
L
5% [1 głos]

O
O
0% [0 głosów]

R
R
14% [3 głosy]

S-Ś
S-Ś
32% [7 głosów]

W
W
18% [4 głosy]

Ogółem głosów: 22
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11/02/2016 10:46

Archiwum ankiet

Identyfikacja


Identyfikacja osób

Genealogia


Genealogia Podkamienia

Księgi metrykalne


Księgi metrykalne

I Kataster


Kataster józefiński

II Kataster


Kataster franciszkański

Ostatnie komentarze

Top komentatorzy

Ostatnie zdjęcia

Najczęściej

Najczęściej oglądane:
Liczba obejrzeń: 7,247
Figurka na nagrobku
Liczba obejrzeń: 7,230
Wielki Kamień
Najczęściej komentowane:
Liczba komentarzy: 11
Ułani
Liczba komentarzy: 9
Wieża 20
Najczęściej oceniane:
Liczba ocen: 4
Średnia: 5.00
Na tle pomnika
Liczba ocen: 3
Średnia: 5.00
Klasztor

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Podkamień koło Brodów musisz się zarejestrować.

Warto tam zajrzeć

Nawigacja

Sprawozdanie Dyrekcji Prywatnego Gimnazjum Żeńskiego im. Elizy Orzeszkowej w Brodach za rok szkolny 1930/31

Sprawozdanie Dyrekcji Prywatnego Gimnazjum Żeńskiego im. Elizy Orzeszkowej w Brodach za rok szkolny 1930/31

Wykaz uczennic w r. 1930/31

Uwaga:

Pod A wymienione są uczennice, które otrzymały postęp bardzo dobry,

Pod B wymienione są uczennice, które otrzymały postęp dobry,

Pod C wymienione są uczennice, które otrzymały postęp dostateczny,

Pod D wymienione są uczennice, które otrzymały postęp niedostateczny,

Pod E wymienione są uczennice przeznaczone do egzaminu uzupełniającego,

Pod F wymienione są uczennice, które opuściły zakład w roku szkolnym.

Klasa III. (19).
 A.  C.
Anders Anna
Bluj Natalia Olga Józefa
Halpern Sime Róża  Hajdenko Ludmiła
Pardes recte Horowitz Kamila  Rudkiewiczówna Marja Anna
Szapira Loja  F.
Szust Irena Natalja
Pribnow Teresa Lila 30/I 1931
 B.  
Berdowska Helena Czesława  
Gruber Laura  
Krzywiecka Mieczysława  
Marjańczuk Nina  
Meles Szaronia  
Niemczewska Wanda Marja  
Reichert Elfryda Filipina  
Rudkiewiczówna Irena Mirosława  
Szmigiel Władysława Franciszka  
Weisshaar Elfryda  
Klasa IV. (41).
 A.  C.
Freundlich Ettel Lea Altura Laura
Józków Janina Zofja Antonów Marja
 B. Buder Helena Weronika
Barrer Erna Czoper Anna Michalina
Brandwien Sara Donner Peppi
Buksa Irena Dziubkiewiczówna Zofja Helena
Bychawska Janina Marja Folge Róża
Fastnacht Jadwiga Marja Gierulska Zofja Bronisława
Gryciuk Zoja Grunspun Róża
Lewak Marja Elżbieta Guderska Jadwiga
Nowosad Tekla Ludmiła Huzarska Olga Janina
Osadca Stefanja Marja Huzarska Stefanja
Pollo Stanisława Aniela Kawycz Anna
Schilleny Marja Katarzyna Kobylańska Helena Aleksandra
Suchowiczówna Zofja Kos Stanisława
Szarama Helena Marja Kuczeryna Marja Stanisława
  Lesser Karolina
  Łaba Katarzyna
  Morawska Stefanja
  Nykiel Stefanja
  Olesker Zuzanna Fani
  Pampuch Janina
  Tenenbaum Szeindla
  Tieger Sala
  D.
  Rycerz Wiktorja Wilhelmina
  Tomaszower Chaje Lifsche
Klasa V. (43).
A.  C.
Aszkanazy Regina
Basseches Eudokja Leontyna
Czerska Jawdiga Bednarowska Stefanja
Mikulinzer Liba Dimand Herma
Wolnik Jadwiga Golinowska Anna
B. Halberthal Rachela
Adler Roberta Halpern Małka Rebeka
Bojańska Helena Hochberg recte Berkun Rachela
Dołyniak Helena Marja Matuszyńska Helena
Dzikiewiczówna Janina Zofja Mess Aida
Gammerschmied Sonja Mohr Rozalja Janina
Kosiba Janina Nazarewycz Agrypina
Margulies Zofja Niewiadomska Aniela Jadwiga
Strychaluk Marja Józefa Piliszczuk Szendla
Szterenberg Pola Romaniuk Zofja
  Strokoń Marja
  Stepanyna Irena
  Topolska Janina Bogdana
  Węglowska Stefanja

Wołyniec Anna
  D.
  Anklewiczówna Józefa
  Frola Stefanja
  Hubert Władysława Jadwiga
  E.
  Kantorek Irena Zofja
  F.
  Czarnecka Zofja 20/IV 1931
  Halberstadt Etla 14/I 1931
  Tartakower Chasia 30/I 1931
Klasa VI. (47).
A.  C.
Federman Ewa Altscher Estera
Murman Fryda Dorota Antonów Janina Jadwiga
 B. Artawińska Wanda Zofja
Apfelbaum Beiłe Baranowska Cecylia Aniela
Bednarska Halina Buksa Marja
Berdowska Władysława Czubatyj Aleksandra
Dżumyga Helena Jaworska Rozalja Róża
Grzybowska Marja Danuta Korniejczuk Anna
Halpern Rachela Kranz Rachela
Kuczeryna Józefa Marja Kruk Władysława
Mamuth Mania Laszczuk Irena
Nagler Ernestyna Mina Meisler Hania
Pawuła Mirosława Janina Narolska Bronisława
Perles Serl Narożańska Stefanja Kazimiera
Rothenberg Lea Ostrowska Jadwiga Florentyna
Rycerz Stanisława Stefanja Pawluk Olga Helena
Schyleny Stanisława Marcelina Rajber Fajga
Senyk Anna Sirota Sara Ruchla
Skupień Antonina Wanda Stepanyna Zenobja
Stachowiczówna Ludmiła Wanda Szmigiel Helena Marja
Wiglusz Stanisława Szust Stefanja
Winiowska Stefanja Marja Wołyniec Nadzieja
Zajać Eugenja Żytniak Janina Marja
  D.
  Koller Elke
  F.
  Iłowska Helena Marja 10/VI 1931
Klasa VII. (42).
 A.  C.
Bug Charlotta Abramowiczówna Raisa
Donner Marjem Chaje Auerbach Malwina
Goldhaber Fryda Charak Riwka
Rechtman Szyfra Charek Ester
B. Donner Chaje
Bechawska Helena Józefa Eisenbruch Anna
Brill Gusta Fajfel Menia
Czoper Józefa Antonina Fenczyńska Neonila Roksolana
Grosskopf Sara Ester Hładun Olga
Gulman Fania Jałowska Jadwiga
Katz Raja Łopate Dora
Krell Bella Reiss Fajge Perl
Kristiampoler Klara Roth Bronisława
Reiber Hawa Sadagórska Rebeka
Sirko Nadzieja Sidor Marja Stefanja
Skomorowska Janina Stefanja Sigal Genia
Szmigiel Felicja Zdzisława Silberg Beile Rachel
Świerz Marja Michalina Weiss Gittel
Tenen Feige Wierzbicka Genowefa
  Wohlmann Małka
  D.
  Bednarowska Stanisława
  Guderska Leonida
  Pańczuk Tatjana
  F.
  Fedewiczówna Olga 24/IV 1931
  Wachs Gitla 1/X 1930
Klasa VIII. (25).
 A.  C.
Gott Debora Eisenberg Rachel
Niewolakówna Antonina Jadwiga Górnicka Kazimiera
Silberg Antonina Kacman Dwojra
B. Katz recte Steiner Rudolfina
Czopp Czarne Katz Tamara
Gołdszmit Riwka Schneebaum Dresel
Halpern Rachela Trejbicz Lea
Marder Zofja F.
Mess Sara Meta Rawer Gusta 23/IX 1930
Porter Schneidel  
Reiss Lea  
Schor Sina  
Semków Jarosława  
Szerer Marjam
Trejger Genia  
Wolnik Zofja Irena  
Zinker Anna  

 Świadectwa dojrzałości otrzymały:

Lp. Nazwisko i imię Data urodzenia Miejsce urodzenia Religia Dzień egzaminu
1. Czopp Schneidel 7/XI 1912 Brody mojż. 26/V
2. Donner Czarne 9/IX 1911 Brody mojż. 26/V
3. Eisenberg Rachel 15/VI 1912 Chmielnik mojż. 26/V
4. Gołdszmit Riwka 30/V 1911 Radziwiłłów mojż. 26/V
5. Gott Debora 11/V 1914 Gaje Smoleńskie mojż. 27/V
6. Górnicka Kazimiera 23/XII 1912 Brody rz.-kat. 29/V
7. Halpern Rachela 18/I 1911 Raźniów mojż. 26/V
8. Katz recte Steiner Rudolfina 19/V 1911 Brody mojż. 27/V
9. Katz Tamara 15/VI 1913 Odessa mojż. 27/V
10. Marder Zofja 5/VII 1912 Leszniów mojż. 29/V
11. Mess Sara Meta 10/VI 1913 Radziwiłłów mojż. 27/V
12.  Niewolakówna Antonina Jadwiga 24/IV 1915 Wiedeń rz.-kat. 26/V
13. Porter Schneidel  2/I 1913 Stare Brody mojż.  29/V
14.
Reiss Lea 20/X 1911 Szczurowice mojż. 28/V
15. Schneebaum Dressel 21/XII 1911 Brody mojż. 28/V
16. Schor Sina 6/I 1913 Brody mojż. 28/V
17. Semków Jarosława 31/VIII 1911 Wolica Derewlań. gr.-kat. 28/V
18. Silberg Antonina 17/V 1913 Gaje Starobrodz. mojż. 29/V
19. Szerer Marjam 9/I 1910 Radziwiłłów mojż. 28/V
20. Trejbicz Lea 13/IX 1911 Łuck mojż. 29/V
21. Trejger Genia 14/II 1911 Radziwiłłów mojż. 29/V
22. Wolnikówna Zofja Irena 12/IV 1913 Tłumacz rz.-kat. 29/V
23. Zinker Anna 25/III 1913 Brody mojż. 29/V

 Źródło: Podkarpacka Biblioteka Cvfrowa w Rzeszowie


Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.14
5,041,102 unikalne wizyty