Podkamień koło Brodów

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 506
-> Najnowszy użytkownik: Krystencja

Ostatnio Widziani

swietojanski
00:06:36
Maria
1 dzień
krystian krystian
1 dzień
harry harry
1 dzień
Doppler Doppler
2 dni
kacha
4 dni
Ewamiel
5 dni
StiTad
5 dni
Michal
6 dni
Roman
6 dni

Statystyki

Zdjęć w galerii: 1485
Artykułów: 305
Newsów: 156
Komentarzy: 1180
Postów na forum: 729
Użytkowników: 506

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

11-05-2013 15:04
Dzięki dostępowi do ksiąg udało się rozpoznać nagrobek Małgorzaty Piątkowskiej oraz Jana i Anny Pleszczuk, Wandy Szymborskiej i Antoniny Szmigielskiej.

20-08-2012 13:21
Indeksy uzupełnione zostały o śluby osób o nazwiskach na literę "T" z lat 1785-1942

09-08-2012 16:26
Uzupełniłem o kolejną notkę z gazety artykuł "O Podkamieniu w prasie"

29-07-2012 12:58
Poprawiłem plan cmentarza - szkoda, że nikt nie zwrócił mi uwagi na błędy na tej stronie.

14-06-2012 14:16
Dzień dobry. Mam naimię Serhij. Jestem z Ukrainy. Na tej stronie internetowej w Liście zamordowanych w Podkamieniu w klasztorze osób znalazłem informację o bracie mojego pra-pradziadka Andrzeja Juzwy.

18-03-2012 20:59
Wizualnie poprawiłem plan Podkamienia: http://www.podkam.
..?page_id=9

24-02-2012 18:50
Przybyło kilka wierszy w dziale "Wiersze i proza".

01-03-2010 18:37
Wzorem strony http://www.olejow.
pl
będę zamieszczał genealogie rodów z Podkamienia, (dostęp dla grupy "Genealogia". Aby przynależeć należy wyrazić taka chęć

01-02-2010 23:22
Poprawiłem trochę listę pomordowanych - ułożona została wg miejsca mordu.

31-12-2009 15:14
Pozdrowienia Noworoczne dla użytkowników i gości strony Podkamienia, życzą administratorzy www.olejow.pl www.milno.pl

Ankieta


Pamiętaj - Ty też możesz pomóc!!
Wypełnij i wyślij ankietę dot. pomordowanych.
ANKIETA

Stowarzyszenie


A czy Ty zapisałeś/-aś się już do Stowarzyszenia Kresowego Podkamień?
DEKLARACJA

Ankieta

Indeks ślubów na jakie litery ma zostać opublikowany jako następny?

C-D
C-D
6% [1 głos]

G
G
6% [1 głos]

H
H
6% [1 głos]

I-J
I-J
6% [1 głos]

K
K
11% [2 głosy]

L
L
0% [0 głosów]

O
O
0% [0 głosów]

R
R
17% [3 głosy]

S-Ś
S-Ś
28% [5 głosów]

W
W
22% [4 głosy]

Ogółem głosów: 18
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11/02/2016 10:46

Archiwum ankiet

Identyfikacja


Identyfikacja osób

Genealogia


Genealogia Podkamienia

Księgi metrykalne


Księgi metrykalne

I Kataster


Kataster józefiński

II Kataster


Kataster franciszkański

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze

Top komentatorzy

Ostatnie zdjęcia

Najczęściej

Najczęściej oglądane:
Liczba obejrzeń: 6,956
Figurka na nagrobku
Liczba obejrzeń: 6,919
Wielki Kamień
Najczęściej komentowane:
Liczba komentarzy: 11
Ułani
Liczba komentarzy: 9
Wieża 20
Najczęściej oceniane:
Liczba ocen: 4
Średnia: 5.00
Na tle pomnika
Liczba ocen: 3
Średnia: 5.00
Klasztor

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Podkamień koło Brodów musisz się zarejestrować.

Warto tam zajrzeć

Nawigacja

Sprawozdanie Dyrekcji Prywatnego Gimnazjum Żeńskiego im. Elizy Orzeszkowej w Brodach za rok szkolny 1931/32

Sprawozdanie Dyrekcji Prywatnego Gimnazjum Żeńskiego im. Elizy Orzeszkowej w Brodach za rok szkolny 1931/32

Wykaz uczennic w r. 1931/32

Uwaga:

Pod A wymienione są uczennice, które otrzymały postęp bardzo dobry,

Pod B wymienione są uczennice, które otrzymały postęp dobry,

Pod C wymienione są uczennice, które otrzymały postęp dostateczny,

Pod D wymienione są uczennice, które otrzymały postęp niedostateczny,

Pod E wymienione są uczennice nieklasyfikowane lub przeznaczone do egzaminu uzupełniającego,

Pod F wymienione są uczennice, które opuściły zakład w roku szkolnym.

Klasa I. (17).
 A.  C.
Buchner Barbara Marja Kardiman Ernestyna
Kłosowska Celina Stanisława Niemczewska Marja
Kondur Włodzimiera Marja  
Lewin Blanka  
Osadca Marja  
Schmid Janina Marja  
B.  
Broczyner Zonja  
Kedryńska Zenobja  
Kruczak Lidja Oksana  
Krzyżanowska Zdzisława Marja  
Lewin Andzia  
Maniak Anna Jadwiga  
Mykytiuk Luba Irena  
Sirko Olga  
Zeitlinger Karolina Franciszka  
Klasa III. (12).
A. C.
Hackstock Charlotta Charasz Mirjam
Lilian Ema Goszko Zofja Helena
Olszewska Izabela Antonina Pawłów Olga
B. Wilczyńska Halina
Bednarz Bronisława Wisłocka Stanisława Franciszka
Mach f. Krampf Elka F.
Schneebaum Małgorzata Hołod Władysława
Klasa IV. (34).
A. C.
Anders Anna Bluj Natalja Olga Józefa
Halpern Sime Róża Czerniak Marja
Meles Szaronja Ćwiek Sycylja
Pardes r. Horowitz Kamila Gruber Laura
Szapiro Loje Krzywiecka Mieczysława
Szust Irena Natalja Reichert Elfryda Filipina
B. Rycerz Wiktorja
Andrzejewska Danuta Rypiańska Olga
Donner Schewe Weisshaar Elfryda
Gabe r. Cwerling Cecylja D.
Goleniewska Stefanja Berdowska Helena Czesława
Murman Otylja Czornobaj Janina
Munzer Ernestyna Hajdenko Ludmiła
Szmigiel Władysława Franciszka Majer Hinda
  Marjanczuk Nina
  Rudkiewiczówna Marja Anna
  Tabanowiczówna Marja
  E.
  Niemczewska Wanda Marja
  F.
  Gawlicka Stanisława
  Lwińska Elżbieta
  Pribnow Teresa Lila
Klasa V. (41).
B. D.
Anklewiczówna Józefa Dziubkiewiczówna Zofja Helena
Brandwein Sara Fudym Chaja
Bychawska Janina Marja Kuczeryna Marja Stanisława
Freundlich Ettel Lea Tenenbaum Szeindla
Frola Stefanja F.
Jóźków Janina Józefa Huzarska Olga Joanna
Mrazek Marja Kawycz Anna
Pollo Stanisława Aniela Wala Tamara
Schilleny Marja Katarzyna  
Tieger Sala  
Wilk Irena Marja  
C.  
Altura Laura  
Antonów Marja  
Barer Erna  
Czoper Anna Michalina
Donner Peppi  
Folge Róża  
Gierulska Zofja Bronisława  
Griciuk Zofja  
Grinszpun Róża  
Guderska Janina Stanisława  
Hubert Władysława Jadwiga  
Huzarska Stefanja  
Kantorek Irena  
Kobylańska Stefanja Aleksandra  
Lesser Karolina  
Lewak Marja Elżbieta  
Łaba Katarzyna  
Nowosad Tekla Ludmiła  
Olesker Zuzanna Fani  
Osadca Stefanja Marja  
Pampuch Janina  
Szarama Helena Marja  
Tolkes Scheindel Rywka  
Klasa VI. (31).
A. C.
Aszkanazy Regina Bednarowska Stefanja
Czerska Jadwiga Dimand Herma
Mikulinzer Libbe Dołyniak Helena Marja
B. Dzikiewiczówna Janina Zofja
Adler Berta Folge Sara Breindel
Beżenar Olga Geissheimer Karolina
Bojańska Helena Halberthal Ruchel
Gamerszmidt Sonja Harmelin Feiga Finkel
Strychaluk Marja Józefa Iłowska Helena Marja
Szterenberg Pola Matuszyńska Helena
Wolnik Jadwiga Mess Aida
  Mohr Rozalja Janina
  Nazarewycz Agrypina
  Niewiadomska Aniela Jadwiga
  Rager Minna
  Romaniuk Zofja
  Węglowska Stefanja
  Wołyniec Anna
  D.
  Poliszczuk Szendla
  Stepanyna Irena
  F.
  Golinowska Anna
Klasa VII. (43).
A. D.
Federmann Ewa Artwińska Wanda Zofja
B. Czubatyj Aleksandra
Grzybowska Marja Danuta Narolska Bronisława
Murmann Fryda Dorota Szust Stefanja
Perles Serl E.
Rycerz Stanisława Stefanja Stepanyna Zenoleja
Schyleny Stanisława Marcelina F.
Wiglusz Stanisława Baranowska Cecylja Aniela
Zajać Eugenja Horodecka
C.  
Altscher Estera  
Apfelbaum Beile  
Bednarowska Stanisława  
Bednarska Halina Krystyna  
Berdowska Władysława  
Buksa Marja  
Dżumyga Helena  
Guderska Leonida  
Korniejczuk Anna  
Kuczeryna Józefa Marja  
Mamuth Mania  
Meisler Hania  
Molet Rosa  
Nagler Ernestyna  
Narożańska Stefanja Kazimiera  
Ostrowska Jadwiga Florentyna  
Pańczuk Tatjana  
Pawuła Mirosława Janina  
Rajber Feiga  
Rothenberg Lea  
Senyk Anna  
Sirota Sara Ruchla  
Skupień Antonina Wanda  
Stachowiczówna Ludmiła Wanda  
Szmigiel Helena Marja  
Wołyniec Nadzieja  
Winowska Stefanja Marja  
Żytniak Janina Marja  
Klasa VIII. (39).
A. C.
Burg Charlotta Abramowiczówna Raisa
Donner r. Gottesman Marjem Awerbach Malwina
Goldhaber Fryda Charak Riwke
Kac Raissa Charek Ester
Ornstein Gusta Eisenbruch r. Gruber Anna
Rechtman Szyfra Fajfel Menia
B. Feńczyńska Neonila Roksolana
Bechawska Helena Józefa Hładun Olga
Czoper Józefa Antonina Jałowska Jadwiga
Grosskopf Sara Ester Łopate Dora
Gulman Fania Rawer Gittel
Krell Bella Reiss Feige Perl
Kristiampoler Klara Roth Bronisława
Raber Chawe Sidor Marja Stefanja
Sadagórska Rebeka Sigal Genia
Skomorowska Janina Stefanja Silberg Beile Rachel
Świerz Marja Michalina Sirko Nadzieja
Tenen Feige Szmigiel Felicja Zdzisława
  Wierzbicka Genowefa
  Wohlman Małka
  D.
  Donner Chaje
  Fiszman Raja

 

Świadectwa dojrzałości otrzymały:

Lp. Nazwisko i imię Data urodzenia Miejsce urodzenia Religia Dzień egzaminu
1. Bechawska Helena Józefa 12/IV 1912 Grzymałów rz.-kat. 8/VI
2. Burg Charlotta 1/VIII 1913 Lwów mojż. 9/VI
3. Charak vel Eimerl Riwke 28/IX 1913 Brody mojż. 7/VI
4. Charek Estera 3/XI 1914 Rozdół mojż. 7/VI
5. Czoper Józefa Antonina 14/I 1913 Stare Brody rz.-kat. 8/VI
6. Donner recte Gottesman Mariem Chaje 17/X 1913 Brody mojż. 9/VI
7. Eisenbruch recte Gruber Anna 23/II 1913 Brody mojż. 7/VI
8. Feńczyńska Neonila Roksolana Stefanja 4/IV 1913 Brody gr.-kat 10/VI
9. Goldhaber Fryda 28/IX 1914 Wiedeń mojż. 7/VI
10. Grosskopf Sara Estera 14/IV 1912 Podkamień mojż. 7/VI
11. Gulman Fania 3/IX 1912 Frydrychowce mojż. 8/VI
12. Hładun Olga 4/VIII 1913 Brody gr.-kat 10/VI
13. Jałowska Jadwiga 27/I 1913 Uście Biskupie rz.-kat. 8/VI
14. Kac Raisa 28/X 1913 Odessa mojż. 8/VI
15. Krell Bella 12/III 1913 Nikolsburg mojż. 8/VI
16. Kristiampoler Klara 30/VIII 1913 Rohatyń mojż. 8/VI
17. Lopate Dora 4/X 1912
Brody mojż. 8/VI
18. Ornstein Gusta 18/XII 1912
Dudyń mojż. 8/VI
19. Raber Chawa Rejzia 12/XII 1910
Beresteczko mojż. 9/VI
20. Rechtman Szyfra 20/I 1915
Lublin mojż. 9/VI
21. Sadagórska Rebeka 30/VI 1914
Brody mojż. 9/VI
22. Sirko Nadzieja 18/IX 1912 Brody gr.-kat 10/VI
23. Swierz Marja Michalina 8/IX 1913 Borynicze rz.-kat. 10/VI
24. Tenen Feiga 6/IX 1913
Brody mojż. 9/VI

 

 Źródło: Podkarpacka Biblioteka Cvfrowa w Rzeszowie


Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.11
4,712,848 unikalne wizyty