Podkamień koło Brodów

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 8

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 610
-> Najnowszy użytkownik: Szolka

Ostatnio Widziani

robert1942
1 dzień
Marichka
2 dni
Dorota Rybicka
3 dni
harry harry
5 dni
Wioletta Sloma
1 tydzień

Statystyki

Zdjęć w galerii: 1757
Artykułów: 377
Newsów: 251
Komentarzy: 1438
Postów na forum: 891
Użytkowników: 611

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05-03-2020 05:38
Album: Dokumenty. Ciekawe skany "podkamienieckich" dok. W. Bieżana: tutaj.

11-05-2013 15:04
Dzięki dostępowi do ksiąg udało się rozpoznać nagrobek Małgorzaty Piątkowskiej oraz Jana i Anny Pleszczuk, Wandy Szymborskiej i Antoniny Szmigielskiej.

20-08-2012 13:21
Indeksy uzupełnione zostały o śluby osób o nazwiskach na literę "T" z lat 1785-1942

09-08-2012 16:26
Uzupełniłem o kolejną notkę z gazety artykuł "O Podkamieniu w prasie"

29-07-2012 12:58
Poprawiłem plan cmentarza - szkoda, że nikt nie zwrócił mi uwagi na błędy na tej stronie.

14-06-2012 14:16
Dzień dobry. Mam naimię Serhij. Jestem z Ukrainy. Na tej stronie internetowej w Liście zamordowanych w Podkamieniu w klasztorze osób znalazłem informację o bracie mojego pra-pradziadka Andrzeja Juzwy.

18-03-2012 20:59
Wizualnie poprawiłem plan Podkamienia: http://www.podkam.
..?page_id=9

24-02-2012 18:50
Przybyło kilka wierszy w dziale "Wiersze i proza".

01-03-2010 18:37
Wzorem strony http://www.olejow.
pl
będę zamieszczał genealogie rodów z Podkamienia, (dostęp dla grupy "Genealogia". Aby przynależeć należy wyrazić taka chęć

01-02-2010 23:22
Poprawiłem trochę listę pomordowanych - ułożona została wg miejsca mordu.

Ankieta


Pamiętaj - Ty też możesz pomóc!!
Wypełnij i wyślij ankietę dot. pomordowanych.
ANKIETA

Stowarzyszenie


A czy Ty zapisałeś/-aś się już do Stowarzyszenia Kresowego Podkamień?
DEKLARACJA

Ankieta

Chciałbym/Chciałabym w najbliższym czasie odwiedzić Podkamień i okolice

TAK
TAK
94% [16 głosów]

NIE
NIE
6% [1 głos]

Ogółem głosów: 17
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 05/07/2021 13:23

Archiwum ankiet

Identyfikacja


Identyfikacja osób

Genealogia


Genealogia Podkamienia

Księgi metrykalne


Księgi metrykalne

I Kataster


Kataster józefiński

II Kataster


Kataster franciszkański

Ostatnie komentarze

Top komentatorzy

Ostatnie zdjęcia

Najczęściej

Najczęściej oglądane:
Liczba obejrzeń: 12,857
Wielki Kamień
Liczba obejrzeń: 11,941
Figurka na nagrobku
Najczęściej komentowane:
Liczba komentarzy: 11
Ułani
Liczba komentarzy: 10
Figura Chrystusa
Najczęściej oceniane:
Liczba ocen: 4
Średnia: 5.00
Na tle pomnika
Liczba ocen: 3
Średnia: 5.00
Klasztor

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Podkamień koło Brodów musisz się zarejestrować.

Warto tam zajrzeć

Z dziejów walk i cierpień na Kresach

W artykułach znaleźć można trzy rozdziały książki Władysława Orobkiewicza "Z dziejów walk i cierpień na Kresach" wydanej w 1919 roku. Publikuje tylko fragmenty gdyż większość dotyczy walk we Lwowie, nas natomiast interesowały tylko sprawy dotyczące Podkamienia i okolic. Z lektury owych rozdziałów można wywnioskować, iż Władysław Orobkiewicz był przed i w czasie I wojny światowej urzędnikiem w Podkamieniu, z przerwą w okresie okupacji rosyjskiej (czas ten spędził we Lwowie). Powrócił do Podkamienia w 1918 roku i opisał panującą wówczas rzeczywistość. Szkoda, że wymienił tylko kilka nazwisk (m.in. Bartka Machowskiego i Jóźka Wesołowskiego). Zapraszam do lektury i komentarzy.

Kolejny artykuł

Pojawił się kolejny artykuł na stronie, tym razem o rzekomym przechowywaniu w klasztorze w Podkamieniu insygniów królewskich po rozbiorze Polski oraz o ciekawym znalezisku w Palikrowach. Oba teksty otrzymałem po raz kolejny dzięki wsparciu Remka ze strony o Olejowie. Artykuł dostępny jest pod tym linkiem - http://www.podkamien.pl/articles.php?article_id=224.

Kolejne nowości na stronie

Idąc za ciosem i po publikacji materiału przygotowanego przez Remka, opublikowałem dwa kolejne artykuły jeden to krótka notatka prasowa z "Dziennika Powszechnego" o skazaniu na śmierć jednego z oprawców z marca 1944 - "Banderowiec skazany na śmierć", drugi natomiast to kolejna lista, tym razem poległych i pomordowanych w rejonie Podkamienia w latach 1919-1920.

Pamiątki z Kresów

Przy współpracy Starostwa Powiatowego w Wołowie, Powiatowego Centrum Edukacji oraz Stowarzyszenia Kresowego Podkamień planowane jest otwarcie (Kącika Kresowego)* w Bibliotece Pedagogicznej w Wołowie. Miałby on na celu gromadzenie i udostępnianie literatury, dokumentów i pamiątek z Kresów. Pierwsi ofiarodawcy już się znaleźli- zadeklarowano przekazanie wszystkich numerów "Na Rubieży" oraz innej literatury o tematyce kresowej. Liczymy, że przy szerszej współpracy i ofiarności Państwa kącik rozrośnie się w Izbę Pamięci- warunki lokalowe będą zapewnione. Biblioteka uzyska niedługo dodatkową powierzchnię. Gdyby ktoś z Państwa chciał się przyłączyć do akcji prosimy o kontakt:

Biblioteka Pedagogiczna

wolow@dbp.wroc.pl

Stowarzyszenie Kresowe Podkamień:

harry1959@wp.pl

*- nazwa nie jest ostateczna.

Potrzebna pomoc.

Może ktoś z użytkowników wie - pod czyim wezwaniem była kaplica w Czernicy k/Podkamienia?

Zmiany na stronie

Przeredagowałem cały dział dotyczący cmentarza w Podkamieniu. Całkowicie zmianie uległa zarówno treść wyświetlanych informacji (do tej pory były to tylko daty i ewentualnie epitafium - teraz wyświetlana jest cała treść, jaką udało się odczytać z nagrobka), jak i jakość zdjęć - wcześniej były to miniatury, teraz zdjęcia są dużo większe, a dzięki temu i lepszej jakości. Oryginały dostępne są u osób jakie wpisane są w informacji "Dodane przez" i do tych osób warto pisać, jeśli chce się mieć większe zdjęcie. Dział pozostał pod stałym linkiem - Cmentarz w Podkamieniu.

Wyrazy współczucia

Przyjmijcie wyrazy współczucia w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Polski i polskiej delegacji. Podpisał: Wójt Podkamienia Michajło Czumak.

Spotkanie rocznicowe

W dniu 12 marca 2010 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wołowie odbyło się spotkanie p.t. "66 lat temu w Podkamieniu". Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem pomordowanych w Podkamieniu i Palikrowach odprawiono mszę św. z udziałem proboszczów wołowskich parafii i księdza Tadeusza Isakowicza Zaleskiego- http://www.podkamien.pl/photogallery.php?photo_id=834. Po mszy spotkaliśmy się w grupie ok.100 osobowej- były prelekcje ks.Isakowicza i Stanisława Srokowskiego oraz film Józefa Czerskiego pierwszego w Wołowie dokumentalisty zajmującego się tematyką kresową- http://www.podkamien.pl/photogallery.php?photo_id=833

Spotkanie rocznicowe

W 66-tą rocznicę pogromu ludności polskiej w Podkamieniu Stowarzyszenie Kresowe Podkamień zaprasza na spotkanie rocznicowe w dniu 12 marca 2010 r. Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Wołowie Stowarzyszenie Huta Pieniacka "Kurier Gmin" w Wołowie Orientacyjny przebieg spotkania:

  • O godzinie 12.oo złożenie wieńca przed pomnikiem pomordowanych w Podkamieniu i Palikrowach- tu zapraszamy tych, którym dojazd na cmentarz przy ulicy Rawickiej nie sprawi kłopotu.
  • O godzinie 13.oo Msza Święta w kościele św. Wawrzyńca w Wołowie.
  • O godzinie 14.oo spotkanie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wołowie. Projekcja filmu Józefa Czerskiego-filmowca; sercem Kresowiaka. Dyskusja historyczna. Swój udział zapowiedział ks. T. Isakowicz-Zaleski oraz pisarz Stanisław Srokowski.
Wygenerowano w sekund: 0.16
13,605,727 unikalne wizyty